Rozpędzone Śmigno wygrywa 16 mecz z rzędu

Rozpędzone Śmigno wygrywa 16 mecz  z rzędu

Metal Tarnów - KS US Śmigno 1:2 (0:0)
br.: Wojcieszek 86 - Szatko 47, Bogacz 78
żk.: Orłowski
METAL: Bijak, Gębala, Gromadzki, Kozioł(70 Tryba), Morys(54 Furmański), Mróz(46 Starzec), Orłowski, Ślusarski, Uchwat, Wojcieszek(87 Pacura), Wójtowicz
ŚMIGNO: Wiśnicki, D.Domagała, Szponder, Ł.Domagała, Kuta, Żaba, Szatko, Nalepka(55 Minorczyk), Kołton(82 Kilian), Bogacz(86 Małek), A.Domagała

Zawodnicy Śmigna w sobotnim meczu dopisali do swojego konta kolejne 3 punkty odnotowując tym samym szesnastą wygraną z rzędu. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy już w 7 minucie powinni wyjść na prowadzenie. Wojcieszek minął Wiśnickiego, lecz z asekuracją własnego bramkarza zdążył Ł.Domagała, który wybił futbolówkę spod nóg napastnika Metalu. Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało, a sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. W 20 minucie Szatko zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Bijaka. Chwilę później przez szansą na zdobycie gola był Bogacz jednak jego strzał obronił bramkarz gospodarzy.
   W drugą połowę zawodów lepiej weszli gracze Śmigna, którzy już dwie minuty po wznowieniu gry wychodzą na prowadzenie. Po wrzutce z prawej strony Bogacza w piłkę nie trafia A.Domagała, a ta trafia pod nogi Szatki, który z najbliższej odległości nie dał szans Bijakowi i wpakował futbolówkę do siatki. Po zdobyciu bramki zespół Śmigna cofnął się do tyłu i czekał na ruch ze strony Metalu. Gracze z Tarnowa częściej utrzymywali się przy piłce ale ich ataki były skutecznie rozbijane przez defensorów Śmigna. W 60 minucie aktywny Wojcieszek próbował zaskoczyć Wiśnickiego, lecz jego uderzenie zatrzymało się jedynie na bocznej siatce. Mający optyczną przewagę zawodnicy Metalu, co jakiś czas nadziewali się na groźne kontry śmignian. W 65 minucie po strzale A.Domagały futbolówka minimalnie przechodzi obok lewego słupka bramki, a chwile później uderzenie Minorczyka z trudem broni Bijak. W 78 minucie powiększamy prowadzenie. Na indywidualną akcję zdecydował się Bogacz, który oddał strzał z okolic 18 metra w kierunku bramki. Futbolówka przechodzi po rękach golkipera gospodarzy, odbija się od słupka i ląduje w siatce. W 86 minucie gracze Metalu zdobywają bramkę honorową. Autorem gola okazał się Wojcieszek, który wykorzystał błąd w ustawieniu naszych stoperów i z 6 metrów pokonał bezradnego Wiśnickiego. Śmigno do końca zawodów mądrze się broniło i nie pozwoliło rywalom na wyszarpanie cennego zwycięstwa z rąk.

PEŁNA GALERIA Z MECZU KLIKNIJ TUTAJ