Następny rywal Olszynka Ołpiny

Już w nadchodzący weekend zostanie rozegrana 22 seria gier w tarnowskiej A-klasie. Zawodnicy, prowadzeni przez Marka Nalepkę, tym razem podejmować będą, na własnym terenie Olszynkę Ołpiny. Sobotni przeciwnik naszej drużyny w obecnym sezonie zgromadził na swoim koncie 20 oczek, czyli prawie trzykrotnie mniej niż gracze Śmigna. Punkty zdobyte przez zawodników Olszynki, pozwalają być im sklasyfikowanym na 12 lokacje w tabeli, która na dzień dzisiejszy gwarantuje spadek z ligi. W sezonie 2015/16 zawodnicy z Ołpin odnotowali 6 wygranych, 2 remisy oraz 13 porażek, zdobywając w tym czasie 46 i tracąc 52 bramki. Na wiosnę Olszynka gra ze zmiennym szczęściem, ale dużo lepiej niż jesienią. Po ośmiu spotkaniach rundy rewanżowej najbliższy przeciwnik Śmigna dopisał do swojego konta 12 punktów. W ostatniej kolejce kibice na stadionie w Ołpinach zobaczyli aż 11 goli, ale ostatecznie musieli się pogodzić z porażką swoich pupili z rezerwami Tuchovii 6:5. Najskuteczniejszym zawodnikiem Olszynki jest Arkadiusz Ryba, który czternastokrotnie umieszczał futbolówkę w bramce rywali.
   Na przełomie ostatnich 5 lat piłkarze Śmigna i Olszynki na ligowych boiska spotykali się ze sobą pięciokrotnie. Spośród tych meczy trzy padły łupem śmignian, jedno zakończyło się wygraną graczy z Ołpin, a jedno nie przyniosło rozstrzygnięcia. Bilans bramkowy to 13-9 na korzyść zespołu z Gminy Lisiej Góra.
   Zapraszamy wszystkich kibiców w sobotnie popołudnie na stadion w Śmignie. Startujemy o godz. 17.00.

Historia gier zespołów Śmigna i Olszynki 5 meczy (3-1-1, bramki: 13-9)
2:0d    A-klasa sezon 2011/12
1:3w    A-klasa sezon 2011/12