Zasłużona wygrana w Radlnej

KS Radlna - KS US Śmigno 1:4 (0:2)

br.: Tyrka 55 - Żaba 22, A.Domagała 30, Minorczyk 53, Bogacz 90+3
żk.: Sus, Wawrzon - D.Domagała, Ł.Domagała, Ł.Zając
RADLNA: Szablowski, Gruszka, Jania, Kopacki, Łabędź, Łaskawski, Popiela, Sus, Tyrka, Wawrzon(85 Gębski), J.Zajac
ŚMIGNO: Niziołek, Baruch, Jarząb, D.Domagała, Ł.Zając, Minorczyk(85 Kilian), Żaba, Szatko, Kuta(60 Bogacz), Kołtoń(70 Ł.Domagała), A.Domagała(80 Krupa)

Piłkarze Śmigna, po meczu pełnym walki i zaangażowania, odnoszą kolejne ważne zwycięstwo. Tym razem zawodnikom naszego klubu nie sprostowali gracze Radlnej, którzy przed ta kolejką spotkań plasowali się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Warto dodać, iż śmignianie sobotnia wygraną przerwali wyśmienitą passę gospodarzy, którzy od 10 spotkań na własnym terenie byli niepokonaną ekipą.
   Sobotni mecz nasi zawodnicy zaczęli spokojnie, dając pole do popisu graczom Radlnej. Zespół gospodarzy w pierwszych 20min. spotkania stworzył sobie jedna dogodna sytuację na zdobycie bramki, jednak na posterunku był Niziołek. W 22min. pierwszego gola dla naszej drużyny zdobywa Żaba, który popisał się mierzonym strzałem zza pola karnego wprost w okienko bramki. Chwilę później było już 0:2. Na listę strzelców wpisał się tym razem A.Domagała pewnie wykonując rzut wolny. Mająca korzystny wynik drużyna Śmigna cofnęła się i czekała na gospodarzy zawodów. Pewna gra i utrzymywanie się przy piłce naszych graczy, sprowokowało zawodników Radlnej do ostrzejszej gry, a co za tym idzie faulowania śmignian.
    Po zmianie stron, nie mająca nic do stracenia Radlna ruszyła z impetem do ataków. Ekipa Śmigna ustawiona na kontrataki tylko na to czekała. W 53min. po jednej z kontr podwyższamy wynik. Indywidualną akcja na lewej flance popisał się Minorczyk, który finalizuje swój rajd uderzeniem po długim rogu. W odpowiedzi Radlna, za sprawa Tyrki, zdobywa gola kontaktowego. Mądrze ustawiony zespół ze Śmigna nie pozwolił sobie już do końca meczu na stratę kolejnego gola. W doliczonym czasie gry ustalamy wynik na 1:4. Po szybkim kontrataku, Ł.Domagała wypatrzył na 5m. Bogacza, a ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.
    Dla pilarzy Śmigna, sobotnia wygrana w Radlnej, była trzecim spotkaniem z rzędu w którym zgarnęli komplet punktów. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze 3 kolejki i oby do końca nasi gracze schodzili z boiska jako wygrani. Następne zawody, nasi gracze rozegrają w najbliższa niedziele. Tym razem, po dwóch wyjazdowych meczach, Śmigno podejmować będzie na własnym terenie Pogoria Pogórska Wola.

Powiązana galeria: