Lidera MAMY !!! (video)

GKS Gromnik - KS US Śmigno 1:3 (0:1)
br.: P.Kafel 49k. - Żaba 52,66, Kołton 28
żk.: Kucharzyk, Kielar - Bogacz, Szatko
GROMNIK: R.Truchan, Kucharzyk(70 Kielar), Masłoń, P.Kafel, Kruch, Szczerba, K.Szczerba, M.Truchan(46 Kwiek), J.Słota, D.Słota, Kozłowski
ŚMIGNO: Wiśnicki, Ł.Domagała, Kołton(46 A.Domagała), D.Domagała, Kuta, Nalepka, Szatko, Żaba, Kurek, Minorczyk(70 Zając), Bogacz

Zawodnicy Śmigna z uśmiechami na twarzy wracali po niedzielnym meczu z Gromnika. Gracze prowadzeni przez Marka Nalepkę rozpoczęli wiosnę od cennego zwycięstwa i awansowali na pozycję lidera tarnowskiej A-klasy. Początek meczu to badanie się obu drużyn. Delikatną przewagę w posiadaniu piłki miał zespół gospodarzy, ale jednak to nasi piłkarze częściej gościli pod bramką rywali. W 28min. Śmigno wychodzi na prowadzenie. Wrzutkę Minorczyka z rzutu wolnego finalizuje Kołton. Do końca pierwszej części gry zespół Grominka nie potrafił, w jakiś szczególny sposób, zagrozić bramce strzeżonej przez Wiśnickiego. Akcje gospodarzy rozbijane był w okolicach 30 metra, a groźne kontry śmignian mogły doprowadzić do podwyższenia wyniku.
    Po zmianie stron, w zupełnie nie groźnej wydawałoby się sytuacji, faulujemy gracza Gromnika w polu karnym, a arbiter zawodów wskazuje na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się P.Kafel, czym doprowadza do wyrównania wyniku spotkania. Radość gospodarzy ze strzelonej bramki nie trwała jednak długo. W 52min. wychodzimy ponownie na prowadzenie. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Żaba. Futbolówka po jego soczystym strzale z okolic 35 metra, przechodzi nad zbyt daleko wysuniętym bramkarzem Grominka, odbija się od poprzeczki i ląduje w siatce. W 66min. ponownie Żaba wpisuje się na listę strzelców. Tym razem, kapitan naszej drużyny, perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Piłka po jego uderzeniu ląduje w okienku bramki, obok bezradnego golkipera gospodarzy. Grająca mądrze w tyle ekipa Śmigna, nie pozwoliła już sobie na stratę gola i tak nasza wygrana stała się faktem.