Zima na fotelu wicelidera

Jesień w tarnowskiej A-klasie dobiegła już końca, a więc czas na krótkie podsumowanie gry drużyny prowadzonego przez Marka Nalepkę. Przed startem obecnych rozgrywek Zarząd Klubu ze Śmigna postawił przed zawodnikami naszej drużyny jasny cel - awans do Klasy Okręgowej. Na półmetku zmagań wszystko idzie w dobrym kierunku, gdyż gracze Śmigna plasują się na drugiej pozycji w ligowej tabeli i tracą do lidera z Gromnika zaledwie jeden punkt. Przypomnijmy, iż w tym roku awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskają czterej mistrzowie grup A-klasy (Tarnów, Żabno, Brzesko, Bochnia) oraz dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym. Na dzień dzisiejszy ekipa z Gminy Lisia Góra jest najwyżej sklasyfikowana spośród wiceliderów czterech grup (Tarnów - Śmigno 33 punkty, Żabno - Radłovia Radłów 32 punkty, Brzesko - Victoria Porąbka Uszewska 27 punktów i jeden mecz do rozegrania, Bochnia - Górnik Siedlec 29 punktów).
    Piłkarze Śmigna w rundzie jesiennej rozegrali 13 spotkań, w których zdobyli w sumie 33 oczka. Na punkty zdobyte przez nasz zespół składa się jedenaście wygranych oraz dwie porażki. Zawodnicy US-u w pierwszej rundzie zaaplikowali przeciwnikom 45 bramek (co jest najlepszym rezultatem w tarnowskiej A-klasie), tracąc przy tym 20 goli. Najskuteczniejszym strzelcem naszej drużyny okazał się Artur Domagała, autor ośmiu goli. Tuż za jego plecami z jednym trafieniem mniej są Dawid Żaba oraz Krystian Kurek. W rundzie jesiennej, na ligowych boiskach, w naszej drużynie najdłużej przebywali Dariusz Domagała (1170 minut), Dawid Żaba (1169 minut) oraz Dawid Szatko (1113 minut). Liderami w klasyfikacji kartkowiczów są Łukasz Zając oraz Krystian Kurek, którzy trzykrotnie otrzymywali żółtka od arbitrów. W minionej rundzie obyło się bez czerwonych kartek. Warto zauważyć, iż od 20 września, zespół Śmigna jest ekipom, która nie straciła ani jednego punku, wygrywając 8 meczy z rzędu.

KS US ŚMIGNO w liczbach:
Miejsce: 2/14
Punkty: 33
Mecze: 13
Wygrane: 11
Remisy: 0
Porażki: 2
Bramki strzelone: 45 (5 bramek/mecz)
Bramki Stracone: 20 (1,54 bramki/mecz)

Strzelcy Śmigna: Artur Domagała (8 bramek), Dawid Żaba (7), Krystian Kurek (7), Dawid Szatko (4), Krzysztof Bogacz(3), Michał Minorczyk (3), Dariusz Domagała (2), Łukasz Zając (2), Kamil Nizioł (2), Piotr Kołton (2), Zenon Kilian (1), Dominik Kuta (1), Łukasz Domagała (1), Marcin Jarząb (1)

Kartkowicze: Łukasz Zając (3żk), Krystian Kurek(3żk), Dawid Żaba (2żk), Kamil Nizioł (2żk), Piotr Kołton (2żk), Zenon Kilian (1żk), Marek Nalepka (1żk), Krzysztof Bogacz (1żk), Paweł Wiśnicki (1żk), Dariusz Domagała (1żk), Jacek Niziołek (1żk), Marcin Jarząb (1żk), Dawid Szatko (1żk)

Minuty na boisku: Dariusz Domagała (1170 minut), Dawid Żaba (1169), Dawid Szatko (1113), Łukasz Zając (1080), Marek Nalepka (1073), Michał Baruch (1013), Łukasz Domagała (1009), Krystian Kurek (972), Artur Domagała (947), Paweł Wiśnicki (721), Michał Minorczyk (487), Krzysztof Bogacz (445), Kołton Piotr (380), Dominik Kuta (374), Jacek Niziołek (303), Zenon Kilian (253), Kamil Nizioł (196), Marcin Jarząb (147), Bartłomiej Marek (21)