Umacniamy się na fotelu lidera

Pogoria Pogórska Wola - KS US Śmigno 1:3(1:0)
br.: Kołton 40(sam.) - A.Domagała 58, Kurek 79, Żaba 88
żk.: Świerczek - A.Domagała
POGORIA: Sztorc, K.Hebda(85 S.Kapustka), M.Hebda, Janora(80 Grela), R.Kapustka, Kulas(75 Kara), G.Olszówka, W.Olszówka, Pytel, Sitko, Świerczek
ŚMIGNO: Wiśnicki, D.Domagała, Szponder, Kuta, Zając, Kołton(90 Kilian), Żaba, Szatko, Kurek, Bogacz(80 Ł.Domagała), A.Domagała

Zawodnicy z Śmigna po raz czternasty z rzędu dopisali do swojego konta komplet punktów. Zwycięstwo nie przyszło tak łatwo jak mogło by się wydawać. Dobrze dysponowany tego dnia zespół Pogorii zawiesił naszym graczom wysoko poprzeczkę. W pierwszej części gry piłkarze z Pogórskiej Woli skutecznie rozbijali ataki śmignian nie dopuszczając do zagrożenia pod własną bramką. W 40min. gospodarze zawodów, dość zaskakująco wyszli na prowadzenie. Po wrzutce z rzutu wolnego nieszczęśliwe interweniował Kołton, a jego główka wpadła do bramki zaskoczonego Wiśnickiego.
    Po zmianie stron, przegrywający śmignianie ruszyli do skomasowanych ataków. Efektem tego była bramka wyrównująca. W 58min. po strzale zza pola karnego Żaby, golkiper gości niefortunnie wybija futbolówkę przed siebie, a czujny w szesnastce A.Domagała strzela swojego czternastego gola w obecnym sezonie. Chwilę później powinniśmy wygrywać 2:1 ale uderzenie z rzutu wolnego Szatki ląduje jedynie na poprzeczce bramki strzeżonej przez Sztorca. W tej połowie przewaga zespołu prowadzonego przez Marka Nalepkę był bezapelacyjna. Cofnięta do defensywy ekipa Pogorii dała rozwinąć skrzydła naszym graczom, co skrupulatnie wykorzystaliśmy. W 79min. strzelamy swojego drugiego gola. Tym razem, po idealnym zagraniu Żaby do Kurka, ten drugi nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki. W końcówce meczu kapitan naszej drużyny ustala wynik zawodów. Po uderzeniu z rzutu wolnego Żaby, futbolówka odbija się przed bramkarzem gospodarzy, czym kompletnie myli zaskoczonego golkipera i wpada do bramki.
    Dzięki cennej wygranej zespołu Śmigna i korzystnych rozstrzygnięciach na innych A-klasowych boiskach, nasza drużyna umacnia się na pozycji lidera rozgrywek i powiększa prowadzenie nad drugim w ligowej tabeli Gromnikiem do 7 punktów.

GALERIA Z MECZU