Śmigno na szóstkę

Wysoką wygraną naszego zespołu zakończyło się dzisiejsze spotkanie derbowe nad drużyną Iskry Tarnów. Piłkarze ze Śmigna po komplecie punktów wywalczonych w meczu wyjazdowym z Ładną poszli za ciosem i zaaplikowali rywalom aż 6 bramek nie tracąc przy tym ani jednego gola. Nasi zawodnicy wyśmienicie weszli w dzisiejsze spotkanie. Zaraz na początku zawodów zrealizowali założenia przedmeczowe trenera i szybko wyszli na prowadzenie. Autorem gola był Minorczyk, który płaskim strzałem z lewej strony umieszcza futbolówkę w siatce. Dziesięć minut później okazję na podwyższenie wyniku miał Zając ale w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać golkipera gości. W 30min. przed szansą na zdobycie bramki stanął Bogacz ale obronną ręką ponownie wyszedł bramkarz gości. W końcówce pierwszej części gry, zespół ze Śmigna zdobywa drugą bramkę. Na listę strzelców wpisuje się tym razem Ł.Domagała, który po podaniu Zająca stanął oko w oko z golkiperem przyjezdnych.
    Po zmianie stron drużyna Iskry zagrała odważniej i nawet miała okazję na strzelenie gola kontaktowego. Jednak w tym przypadku Wiśnickiego wyręcza D.Domagała, który wybija piłkę z linii bramkowej. Na początku tej części gry nasi zawodnicy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku. Najpierw Minorczyk ostemplował słupek, a chwilę później uderzenie Zająca, nogami broni golkiper Iskry. W 54min. Śmigno dopięło swojego. Po wrzutce Minorczyka z rzutu rożnego, piłka spada na nogę Zająca, który bez zastanowienia udarze w stronę bramki. Futbolówka odbija się jeszcze od poprzeczki i ląduje zza linią bramkową. Niespełna 10min później jest już 4:0. Akcję rozpoczął Żaba zagrywając do wychodzącego na czystą pozycję Zająca, ten natomiast wypatrzył na 5m Minorczyka, który pakuje piłkę do pustej bramki. Grający na luzie piłkarze naszej drużyny w 76min, zdobywają kolejnego gola. Szybko rozegrany rzut wolny przez Żabę, skutkuje wypuszczeniem w bój Zająca, który posyła piłkę do bramki obok wychodzącego za szesnastkę bramkarza gości. Wynik w 82min. po indywidualnej akcji ustala Szatko.

KS US Śmigno - Iskra Tarnów 6:0 (2:0)
br.: Minorczyk 3, 63, Zając 54,76, Ł.Domagała 43, Szatko 82
żk.: Krupa

ŚMIGNO: Wiśnicki, Krupa(80 Kilian), Jarząb, Baruch, D.Domagała, Minorczyk, Żaba, Szatko, Zając, Kołtoń(31 Ł.Domagała), Bogacz(74 Marek)