Kto zagra w A-Klasie ?? Zamieszanie trwa !!!

Pomimo iż sezon 2014/15 skończył się w połowie czerwca nadal nie wiemy kto na jesień zagra w tarnowskiej A-klasie. Po ostatniej kolejce spotkań w naszej grupie awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskała ekipa ze Zgłobic. Dużo się mówiło, że zespół z Gminy Tarnów nie otrzyma licencji na grę w Klasie Okręgowej i prawo awansu przypadnie drugiemu zespołowi z naszej ligi czyli Radlnej. Ostatecznie jednak Zgłobice dostarczyły niezbędne dokumenty do TOZPN i na jesień zespół ten zagra ligę wyżej. W sezonie 2014/15 z tarnowskiej A-klasy spadły dwie drużyny. Po 26 kolejce gier na dwóch ostatnich miejscach naszej ligi sklasyfikowani byli zawodnicy Wierzchosławic/Ostów oraz Iskry Tarnów i to te ekipy miały zasilić szeregi B-klasy. Jednak ku uciesze graczy Iskry, TOZPN po zakończonym sezonie ukarał Bobry Bobrowniki Małe walkowerem za mecz z Gromnikiem (na boisku wygrały Bobry 4:3, nieuprawniony zawodnik). Ta decyzja zmieniła diametralnie dół tabeli, w konsekwencji czego ligowy byt zachowała drużyna z Tarnowa, a Bobry spadły z A-klasy. Z tego co nam wiadomo działacze z Bobrowników Małych odwołali się od decyzji o walkowerze do MZPN, ale to im raczej nie pomorze gdyż jest nagranie video z meczu z Gromnikiem.
    Z tarnowskiej Okręgówki w sezonie 2014/15 do A-klasy spadły dwa zespoły LZS Olesno (gr.Żabno) oraz LUKS Skrzyszów(gr.Tarnów). I tu kolejna niespodzianka. Z prawa gry w IV lidze zrezygnował mistrz grupy I klasy Okręgowej czyli Okocimski II Brzesko, a zespoły z miejsc 2 i 3 (Pagen Gnojnik oraz Olimpia Wojnicz), nie wyraziły chęci gry w wyższej lidze. W związku z takim rozwojem sytuacji awans do IV ligi ma uzyskać wicemistrz grupy II klasy Okręgowej, czyli Ciężkowianka Ciężkowice, a swoje mecze na wyższym szczeblu ma rozgrywać na obiektach Dunajca Zakliczyn. Dzięki takiemu obrotowi spraw ligowy byt w okręgówce zachowa LUKS Skrzyszów, a co za tym idzie w A-klasie utrzyma się zespół Wierzchosławice/Ostrów.
    Teraz przyjrzyjmy się awansom z B-klasy. Po zaciętej walce do ostatniej kolejki w grupie V pomiędzy Orłem Lisia Góra a Niwką, lepsi okazali się Ci drudzy i to graczy Niwki zobaczymy w nowym sezonie w naszej lidze. W grupie VI B-klasy bezkonkurencyjna okazała się drużyna Świebodzina, która wygrała wszystkie swoje spotkanie, pozostawiając daleko z tyłu rywali. I tu kolejna niespodzianka !!! Sponsor zespołu ze Świebodzina zakręcił kurek z kasą co spowodowało wycofanie się tej drużyny jeszcze przed sezonem rozgrywek tarnowskiej A-klasy. W związku z takim rozwojem sytuacji w miejsce Świebodzina na jesień na A-klasowych boiskach zobaczymy wicemistrza gr.VI B-klasy zespół Koszyc Wielkich.
    Zamieszanie ze składem A-Klasy na sezon 2015/16 trwa w najlepsze i miejmy nadzieję, że wszystkie niewiadome się szybko wyjaśnią. Większość drużyn już w tym tygodniu rozpoczyna przygotowania do rozgrywek w naszej ligi. 13 zespołów na dzień dzisiejszy jest pewne udziału w tarnowskiej A-klasie, a są to: KS US Śmigno, KS Radlna, GLKS Gromnik, Pogoria Pogórska Wola, LKS Ładna, Olszynka Ołpiny, LKS Szynwałd, Biała Lubaszowa, Tuchovia II Tuchów, Metal Tarnów, Iskra Tarnów, Niwka, Koszyce Wielkie. Czekamy na ostatnią drużynę , która dołączy do naszego grona. Wszystkie oznaki wskazują na to, że będzie to ekipa Wierzchosławic/Ostrów, jednak ostateczna decyzja leży w rękach TOZPN-u.